No właśnie, co jest tak ważne na Pierwszej Komunii Świętej, oprócz aspektu duchowego? Prezenty komunijne. Tak, może nie powinno się o nich tak mocno mówić, ale wszystkie dzieci nie mogą doczekać się właśnie tego. Dzieci przystępujące do komunii są bardzo ciekawe tego, co też dostaną od osób im bliskich. Być może wśród licznych prezentów ukryją się piękne i edukacyjne książki.

“Nela w krainie orek”

Nela Mała Reporterka jest już chyba znana przez wszystkie dzieci. Zdecydowana większa część młodego pokolenia nie tylko widziała jej książki, ale także obserwuje jej program podróżniczy. Czy można się dziwić, skoro ta mała dziewczynka prezentuje różne miejsca w tak bardzo ciekawy sposób? W końcu ktoś pomyślał o tym, aby stworzyć program podróżniczy dla dzieci i tą osobą jest właśnie Nela. Chyba łatwiej było wymienić miejsca, gdzie ta podróżniczka i reporterka jeszcze nie dotarła. Dziewczynka odwiedziła takie miejsca, jak Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i wyspę Mauritius oraz Kostarykę, Panamę i Dominikanę. Na jej drodze stanęła Tajlandia, Kambodża, Malezja (Borneo), Indonezja, Filipiny, Wietnam, Sri Lanka, Birma i Japonia. A to jeszcze nie wszystko. Naprawdę ciężko jednym tchem wymienić te miejsca. Teraz Nela zaprasza wszystkich do poznania orek. Te wodne zwierzęta mają imponujące rozmiary. Są to wspaniałe stworzenia, które Nela bardzo zawsze chciała poznać. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie można poznać już we wstępie książki. Żadne dziecko nie pożałuje tego, że wybierze się w podróż razem z małą Nelą.

“Atlas wielkich odkrywców”

Pozostając w temacie podróżowania – czas na to, aby poznać odkrywców. Chociaż może nie do końca jest to trafne określenie.Margherita Sgarlata i Riccardo Francaviglia zapraszają do poznania nie tylko sławnych osobistości, które odkryły różne miejsca. Ich książka daje możliwość poznania osób, jakie towarzyszyły im podczas tych właśnie wielkich wyczynów, jakie zostały zapisane na kartach historii. Tak, wszyscy wiemy, że to Kolumb odpowiedzialny jest za Amerykę. No ale przecież nie przepłynął sam całego oceanu i do tego wpław. Miał przecież statek, a na nim swoich ludzi. A może też miał rodzinę, która wspierała go w swoich dążeniach? Nie tylko o nim, ale również o wielu innych osobach będzie ta książka. O tych, którzy podróżowali bezpośrednio, jak również w pośredni sposób wspierali odkrywców na przestrzeni dziejów. Książka dopasowana jest do dzieci w różnym wieku, które mają w sobie pasję do odkrywania różnych rzeczy.