Pierwsza Komunia odbywa się w trzeciej klasie. Przygotowania do tej uroczystości trwają rok, a w niektórych parafiach nawet i dwa lata. Zależne jest to od samego księdza, który zarządza danym kościołem. Rodzice na początku trzeciej klasy zaczynają myśleć o tym, jak przygotować tą uroczystość. Nie tylko w kościele, ale również później – podczas przyjęcia, jakie wydawane jest przy tej okazji. A jakie prezenty komunijne ze strony www.taniaksiazka.pl można kupić dziecku? Odpowiedzią na tak zadane pytanie mogą być dobre książki.

“Atlas wielkich odkrywców”

Z kim kojarzą nam się odkrywcy? Z ludźmi, którzy musieli stawić czoła przeciwnościom losu, aby móc odkrywać nieznane im ziemie. Tak, na ogół mamy przed sobą samotną osobę, która przebywa wielkie pustynie, wody, aby w końcu powiedzieć – tak, ja odkryłem to miejsce. Tylko zapominamy (nawet dorośli mają do tego skłonności), że wielcy odkrywcy nigdy niczego nie dokonali sami. Zawsze organizowali jakieś wyprawy podczas których byli oni wspierani przez innych. Żony trzymały kciuki za swoich mężów, a statkiem dowodził kapitan, który zawsze słuchał się szefa całej wyprawy. Zresztą nie tylko on znajdował się na statku, ponieważ ktoś musiał gotować dla wszystkich marynarzy, jacy znajdowali się na statku. To właśnie o nich i o ich życiu książkę postanowiła napisać Margherita Sgarlata i Riccardo Francaviglia. Dużo uwagi poświęca się samym odkrywcom, ale nie można zapominać także o osobach, które zajmowały mniej eksponowane stanowiska.

“Nela w krainie orek”

Jeżeli ktoś chce poznawać świat, to tylko i wyłącznie z nią. Nela Mała Reporterka to rezolutna dziewczynka, która pokazuje dzieciom świat. ta dziewczynka pokazuje, że podróżowanie możliwe jest w każdym wieku – trzeba tylko w odpowiedni sposób do tego podejść. Nela nie tylko wydaje książki, ale również ma swój program telewizyjny. Reporterka cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych, którzy z zapartym tchem obserwują, jak ta dziewczyna przemierza różne krainy. Tym razem, jak sam tytuł wskazuje, dziewczynka przenosi się do podwodnego świata orek. Na pierwszy rzut oka są to bardzo niebezpieczne stworzenia, ale Nela czuła, że musi je z bliska poznać. A gdzie to najlepiej zrobić? Chociażby na wodach Norwegii i Antarktydy. Nela miała również możliwość dopłynięcia do samej Argentyny – wszystko po to, aby w lepszy sposób poznać te wspaniałe, piękne zwierzęta, które są w stanie zdumiewać. Warto poznać ten świat, który miał przed nami wiele tajemnic.