Jeżeli chcemy, aby prezenty komunijne (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) zainteresowały dzieci, to kupmy im książki. Może nie jest to bardzo droga propozycja i nie kojarzy się ona z wynalazkami technologicznymi, ale potrafią one zapewnić ekscytujące emocje. W szczególności, jeżeli wybierzemy książki przygodowo – fantastyczne. Całkiem możliwe, że nie tylko spodobają się one dzieciom, ale również ich rodzicom także.

“Magiczne drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło”

Pewien stary dąb posiadał magiczne właściwości. Chociaż nie każdy zdawał sobie z tego sprawę. Nad krajem przechodziła wielka wichura i stary dąb został powalony. Na szczęście drewno się nie zmarnowało i zostało wykorzystane do wyprodukowania najróżniejszych przedmiotów, jakie trafiły do domów różnych ludzi. Nowi właściciele nie wiedzieli, że drewno zachowało swoje magiczne właściwości. Jednym z przedmiotów, które powstało z magicznego dębu było czerwone krzesło. Wyglądające na niepozorne trafiło do domu Filipa, Tosi i Kukiego – trójki rodzeństwa. Pewnego dnia dzieci wypowiedziały jedno, nieostrożne jak się okazuje życzenie, a czerwone krzesło postanowiło je spełnić. Z dnia na dzień rodzice przestali interesować się dziećmi. Rzeczy materialne stały się dla nich ważniejsze. Mama i tata postanowili oddać dzieci pod opiekę dziadków, a sami wyruszyć w podróż. Dzieci były przerażone zachowaniem swoich rodziców. Zrozumieli, że to co powiedzieli było złe, dlatego bardzo mocno chcieli wszystko odkręcić. Na nowo chcieli odzyskać swoich rodziców. Czy im się to udało? Tego wszyscy mogą dowiedzieć się z książki Andrzeja Maleszki.

“Magiczne Drzewo. Tom 3. Olbrzym”

Po przeczytaniu pierwszego tomu młodzi czytelnicy na pewno będą chcieli poznać kolejne losy rodzeństwa oraz przedmiotów, jakie zostały wykonane z magicznego dębu. Tym razem głównym bohaterem będzie Kuki, który stanie się posiadaczem nadludzkiej siły. Będzie on na tyle mocny, że uda stanąć mu się do walki z olbrzymem. Aby móc go pokonać Kuki będzie musiał zgładzić jego siedem wcieleń, co też nie będzie łatwe. Tylko, że Kuki już nie raz udowodnił, iż tak łatwo się nie poddaje. Pomoże mu już znana z wcześniejszych przygód Gabi i Blubek – gracz komputerowy. Ich bezpieczeństwa będzie strzegł nieustraszony pies. Grupa dzieciaków wie, że musi krok po kroku realizować postawione sobie cele, aby móc odnieść zwycięstwo. Nie będzie to łatwe, ale nie można się poddawać. Andrzej Maleszka po raz kolejny zaprasza do czytania wspaniałej książki, gdzie jak zwykle dużo się dzieje.